Підтримаємо грузинський туризм не словом, а ділом!

.

Грузія. Сезон 2019 -  під загрозою зриву.

Друзі пізнаються у біді – це істина із розряду прописних. Після введення нещодавніх штрафних  санкцій з боку Росії над грузинським туризмом нависла чорна хмара : сезон 2019 -  під загрозою зриву.

Адже 1 млн. 400 тис. російських туристів, які лише минулого року відпочивали на чорноморських курортах цієї сонячної чорноморьскої республіки  – це у майже у десять разів більше мандрівників, яких «делегувала» до братньої Сакартвело у минулому році Україна… Якщо бути абсолютно точним, то у 2018 році у Грузії відпочило близько 170 000 наших співвітчизників. Бажаючих –  а це цілком зрозуміло – було  значно більше. В рази. Адже Грузія – це рай для відпочивальників… Але у більшості українських сімей, як мовиться, «фінанси співають романси»… Ось і не їдуть вони до Грузії. Та й авіаперельот із Києва до грузинських аеропортів, як мовиться, також  «влітає у копійчину». Вартість квитків «туди – назад» наближається … до вартості  повноцінного 7-8-ми денного туру відпочинку у режимі «все включено», коли йдеться про Туреччину або Єгипет, уряди яких буквально «полюють» за кожним потенційним українським мандрівником.  Ось така вона,  тривожна статистика. Аби хоча б якось «вирівняти»  ці не надто симпатичні   цифри на користь українського туристичного загалу, який хотів би підтримати наших братів по Вірі у нелегку годину не на словах, а на ділі (читай – власним гаманцем) 26 червня 2019 року  в Посольстві Грузіїї в Києві за сприяння Центру розвитку туризму України відбулася  прес-конференція "Відпочинь у Грузії - підтримай Сакартвело". На цю подію  Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні Гела Думабдзе запросив не лише журналістів, а народних депутатів та представників авіакомпаній,які здійснюють авіарейси з України до Грузії.

Під час проведення прес-заходу представники української влади і вітчизняні авіапереізники у режимі «брейн-штурму» разом із журнаілістами  шукали відповідь на запитання : за рахунок чого українці можуть  допомогти грузинській стороні стабілізувати відтік іноземних туристів до кінця року? Аби вже найближчим часом вийти на докризові показники – із врахуванням того, що російським туристам  влада РФ просто заборонила відпочивати під сонцем Грузії…

 Рецептів подолання кризи – чимало. Але коли йдеться безпосередньо про авіа перевізників, то рецепт тут єдиний. І - дуже простий  : власникам грузинських авіа портів треба якомога скоріше зменшити (до раціонального мінімуму)  так званий транспортний збір. Йдетья про плату  за «паркування» українських авіа суден на їхній території. Погодьтеся : це нонсенс, коли білет на лоу кост рейс із Києва до Тбілісі  наш авіа пасажир може придбати за якихось 20-25 євро (за умови попереднього замовлення), а «паркування» українського авіа лайнера у гризинських аеропортах обходиться у …  тисячі й тисячі тих самих євро… А інакше наші літаки тут ніхто не чекає – це ж бізнес. І тут, як мовиться,  нічого особистого… А потерпає від такого «співробітництва» в першу чергу середньо статистичний авіа пасажир… Парадокс! Ба, більше : вартість «паркування» літаків миттєво «закладається» у  вартість усього  туристичного пакету. Що блискавично і, головне, дуже боляче б”є по кишені бажаючих відпочивати саме у Грузії. Адже таких «драконівських тарифів» на авіа паркування ні в Туреччині, ні в Єгипті, ні в Тунісі ви ніде нині не зайдете – тут ситуація вже давно відрегульована на користь потенційних мандрівників. Ось чому  середньо статистичний авіа пасажир добре розуміє : чому саме йому вигідніше летіти на відпочинок і оздоровлення до цих туристичних держав, а не до братньої Грузії. Хоча туристичний потенціал цієї країни  нічим не поступається туристичному потенціалу вище перерахованих держав...

«Україна всіма можливими засобами  готова підтримати Грузію, аби нормалізувати туристичну ситуацію до кінця цьогорічного  сезону»,  -заявила  під час прес-конференції народний депутат України, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Анна Романова. На її думку, консолідувавши зусилля грузинських і українських туроператорів і авіаперевізників, а також розгорнувши потужню інформаційно-рекламну компанію, можна суттєво збільшити кількість українських мандрівників, які поїдуть на відпочинок саме до Грузії. Цього року – за позитивного сценарію -  цифра бажаючих відпочити саме тут може досягти 200 000. А в перспективі – й 400 000. Все залежить від бажання обох  сторін. А це бажання, на думку Анни Романової, існує! Отож, друзі, давайте  і ми разом підтримаємо Грузію!  І цього року полетимо відпочивати саме до цієї гостинної держави, у якій  раді кожному громадянину України!

С. Комиссаров

                                                                                                                                                           Грузія. Сезон 2019 -  під загрозою зриву. Грузія. Сезон 2019 -  під загрозою зриву. Грузія. Сезон 2019 -  під загрозою зриву.