Сентябрь-Окт.

Ноябрь-Дек.

Март-Апрель

Готуємось до “ІІ Днів Словаччини у Новодністровську 2018”

.

ІІ Днів Словаччини у Новодністровську 2018

Говорив, говорю і завжди казатиму : коефіцієнт корисної дії від  відвідання українськими журналістами Посольства Словацької Республіки в Україні є надзвичайно високим.

Адже кожного чергового  разу нас запрошують у цей гостинний дім задля того, аби ми потім інформували читачів і глядачів про конкретну справу, яка відбувається у сфері розбудови словацько – українських міждержавних взаємовідносин. Ось і цього разу ми з приємністю довідалися, що з метою поглиблення міжнародних зв’язків і розвитку співпраці зі словацьким містом-побратимом Ґельниця, а також задля популяризації потенційних можливостей міста Новодністровськ та залучення інвестицій для його розвитку і створення робочих місць, на 12 – 14 жовтня 2018заплановано проведення „ ІІ Днів Словаччини у Новодністровську 2018“. Саме про це йшлося 9 жовтня у Посольстві Словацької Республіки в Україні. Уповноважений мера міста Кошице з розвитку транскордонного співробітництва та співпраці з Україною, директор Словацько-Європейського культурного товариства (Association FEMAN), організатор «Днів України в Кошице» 2015 -2018 років Едуард Бураш розповів представникам просвідних ЗМІ, що подібних заходів в нашій країні  ще досить небагато. А ось Новодністровськ (Чернівецька область) за кілька днів буде українським містом, яке прийматиме численну делегацію гостей зі Словаччини. Про це представникам ЗМІ розповів міський голова міста Новодністровська Анатолій Болдашев. «Ваша держава, взявши курс на євроінтеграцію, мусить ставати відкритішою для країн ЄС. Насправді ж у нас про Україну знають небагато, майже всі партнерські стосунки обмежуються Закарпатською областю, яка, звісно, не відображає усю країну. Цим заходом Новодністровськ, який знаходиться на межі трьох областей, відкриває Словаччині ворота в центральну Україну та в Молдову». Про це пан Бураш говорив членам оргкомітету з підготовки Днів Словаччини 2018, а потім – депутатам сесії Новодністровської міської ради. Це саме він сказав і журналістам.  Едуард Бураш також вважає, що подібні заходи важливі не лише для культурного взаємозбагачення, а й для участі місцевих громад як Словаччини, та і України у реалізації надзвичайно важливих  програмах ЄС з транскордонного співробітництва. А це є дуже актуальним. І передусім для новодністровської громади. Зазначимо, що „ІІ Дні Словаччини в Україні“ проводитимуться під егідою Надзвичайного та Повноважного Послa Словацької Республіки в Україні - Марекa ШафінaГенерального консула Словаччини Мирослава Мойжіти, мера міста Ґельниця Душана Томашко. Щоб привезти до Новодністровськa частинку Словаччини, в Новодністровськ зголосилося їхати до 100 осіб – це представники місцевого самоврядування і бізнесу, учасники культурної програми, прихильники спорту та інші особи.

В рамках проведення заходу плануються різні напрямки роботи. Передусім це буде інвест-форум ‑ ділова розмова за круглим столом на тему «Вишеградська група і Україна: Перспективи партнерства та  можливості розвитку транскордонного співробітництва на міжмуніципальному рівні». Для учасників форуму також презентуватимуться містo Кошице, м. Собранці, м. Беч (Польща) та Новодністровськ в ракурсі їхніх потенційних можливостей для співпраці в рамках проектів Євросоюзу.

Культурна програма передбачає ярмарок виробів народної творчості з майстер-класами, виставками, презентація кулінарних досягнень, свято червоного вина «Новодністровське божоле», концертна програма за участю солістів та творчих колективів для дітей та молоді. Спорт буде представлений змаганнями з петанку.

Кошторис витрат на проведення „ІІ Днів Словаччини в Новодністровську 2018“  поділили навпіл. Триста тисяч знайшлося у бюджеті українського міста Новодністровськ. Словацька сторона виділила для реалізації цього заходу десять тисяч євро. Брати-словаки взяли на себе відповідальний шматок роботи -  перевезення іноземних гостей до Новодністровська. Отож, чекатимемо інформації із цього престижного  міжнародного заходу!